شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

لایسنس سیسکو CMS

مشخصات

این محصول امکان برگزاری جلسات با کیفیت بالا را از طریق دستگاه‌های مختلف فراهم می‌کند و به راحتی با سایر محصولات سیسکو و ابزارهای شخص ثالث یکپارچه می‌شود.

لایسنس سیسکو CMS

بررسی تخصصی

توضیحات

تا پیش از سال ۲۰۱۶ میلادی شرکت Acano جزو پیشروترین و معتبرترین شرکت ها در حوزه ویدئو کنفرانس به حساب می آمد. این شرکت سرویس های ویدئو را به صورت On-Premise و Cloud Based ارائه می داد. از مزایای این سرویس می توان به امنیت ان اشاره کرد زیرا در این نوع سرویس مدیر شبکه Video Infrastructure ها را در محل Data Center خود دارا می باشد. در سال ۲۰۱۶ کمپانی سیسکو این شرکت را خریداری کرده و نام ان را به لایسنس سیسکو CMS تغییر داد. سیسکو این محصول را که به صورت اختصاری CMS نامیده شده را تحت عنوان مهم ترین ابزار خود در حوزه Video Conference معرفی نمود. در واقع لایسنس سیسکو CMS ارائه دهنده راه حل پیشرفته برای برگزاری جلسات و کنفرانس ویدئویی است. این محصول جایگزین تجهیزات سخت افزاری مانند MCU و نرم افزار Telepresence Server است.

لایسنس سیسکو CMS

ارتقاء تجربه ویدئو کنفرانس با سه گانه لایسنس سیسکو CMS

Cisco CMS License شامل سه جزء می باشد که این اجزاء با یکدیگر یک سیستم ویدئو کنفرانس بسیار قدرتمند را تشکیل می دهند.

 • Cisco Meeting Server
 • Cisco Meeting Management
 • Cisco Meeting App

CMS License

Cisco Meeting Server

این قسمت بخش اصلی نرم‌افزار ویدئو کنفرانس می‌باشد و پردازش اصلی و Bridge‌های مختلف توسط این نرم‌افزار انجام می‌گیرد. در حقیقت MCU نرم‌افزاری شرکت سیسکو است. یکپارچه‌سازی صدا، ویدیو و ارتباط تحت وب، برای برآورده نمودن الزامات مربوط به همکاری تیمی در محیط‌های کاری کنونی، از قابلیت‌های این سرویس مفید و کاربردی به حساب می‌آید. در این راستا، لایسنس سیسکو UC، که امکانات گسترده‌ای در زمینه ارتباطات یکپارچه ارائه می‌دهد، نقش مهمی در بهبود و تسهیل این فرآیندها دارد. این لایسنس به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور موثری در جلسات ویدئو کنفرانس شرکت کنند. کیفیت ارتباطی استفاده از این محصول، تحت تأثیر لایسنس UC، به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد و تنها محدودیت‌های سخت‌افزاری مربوطه می‌تواند در شرکت کنندگان در جلسه تأثیر بگذارد. از مزایای مهم این محصول، کاهش هزینه‌ها می‌باشد، که با بهینه‌سازی مصرف پهنای باند صورت می‌گیرد.

Cisco Meeting Management

این بخش از نرم افزار مربوط به قابلیت مانیتورینگ و کنترل ویدئو کنفرانس می باشد. لایسنس سیسکو CMS به اپراتورها این امکان را می‌دهد تا جلسات را به صورت بسیار ویژه‌ مانیتور نماید. مدیران شبکه ‌ها با استفاه از این ابزار قادر خواند بود به راحتی تمامی جلسات را کنترل نماید، مثلا می‌توانند اعضای شرکت کننده در جلسه را اضافه، حذف یا بی‌صدا نموده، Layoutها را تغییر داده، ضبط یا جریان جلسه را آغاز کرده یا پایان دهند.

Cisco Meeting App

با استفاده از این ماژول امکان ایجاد و پیوستن به ویدئو کنفرانس از طریق Endpoint های سخت افزاری، موبایل و Browser فراهم می شود. در واقع با بهره مندی از این ماژول، کاربران قادر خواهند بود به راحتی در یک اتاق یا با استفاده از سیستم‌های ویدیویی دسکتاپ، Mobile Clientها یا از طریق مرورگرها، یک جلسه را برگزار کنند. این محصول بر روی پلتفرم‌های مختلف (از جمله Mac، PC، iOS و ‌ WebRTCسازگار با مرورگرها) قابل اجرا می‌شود و در نتیجه طیف گسترده‌ ای از کاربران قادر خواهند بود تا از قابلیت‌های آن استفاده نمایند.

قابلیت ها و ویژگی های استفاده از Cisco CMS License

Cisco CMS License به کاربران امکان می‌دهد تا از مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و ویژگی‌های پیشرفته برای برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس بهره‌مند شوند. لایسنس سیسکو CMS این انعطاف‌پذیری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، از جمله امکان اتصال از طریق انواع دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها، از دسکتاپ‌ها و موبایل‌ها گرفته تا سیستم‌های ویدئو کنفرانس اختصاصی. در ادامه به برخی از ویژگی‌های این محصول می‌پردازیم:

 • مشاهده دو تصویر هنگام صحبت كردن
 • نحوه نمایش در ارتباط با چند سایت
 • استفاده از چند دوربین
 • تعامل‌پذیری
 • ارسال DOCUMENT
 • اضافه كردن یك کنفرانس صوتی
 • قابلیت نمایش تصاویر ضبط شده
 • توزیع جغرافیایی با بهینه‌سازی پهنای باند
 • قابلیت اتصال به كامپیوتر

مشاهده دو تصویر هنگام صحبت كردن

عموماً هنگام صحبت کردن در یک جلسه ویدئو کنفرانس، دو تصویر نیاز داریم: یکی تصویر سایت مقابل و دیگری تصویری که ما می‌فرستیم. این امکان به ما کمک می‌کند تا با سایت مقابل هماهنگ شویم و همچنین اطلاع داشته باشیم که طرف مقابل ما را چگونه می‌بیند. در حالت داشتن یک مانیتور، سیستم PIP (تصویر در تصویر) تصویر طرف مقابل را روی صفحه اصلی و تصویر ارسالی را روی تصویر کوچک نمایش می‌دهد.

با استفاده از دو مانیتور، می‌توانیم دو تصویر را کاملاً مجزا کنیم و هر کدام از تصاویر را روی یک مانیتور مشاهده کنیم. در این زمینه، لایسنس سیسکو برای ویدئو کنفرانس، امکانات پیشرفته‌ای را فراهم می‌کند که شامل دسترسی به نرم‌افزارها و سرویس‌هایی است که این نوع تعاملات دوطرفه را تسهیل می‌کند. با استفاده از لایسنس سیسکو CMS، کاربران می‌توانند از قابلیت‌های پیشرفته ویدئو کنفرانس بهره‌مند شوند، که شامل کیفیت تصویر بالا، امکانات تعاملی متنوع و انعطاف‌پذیری در نمایش تصاویر می‌شود.

نحوه نمایش در ارتباط با چند سایت

در ارتباط با چند سایت كاربر باید در هنگام جلسه تمام افرادی كه با آنها در ارتباط است، را ببیند. دو روش برای برآورده كردن این نیاز وجود دارد:

 • (VAS (Voice Activation Switching: می‌توانید از یك سوئیچ استفاده كنید كه بصورت اتوماتیک سایتی كه كسی از آنجا صحبت كرده است را مشاهده کنید.
 • (CP (Continues Presence: صفحه نمایش خود را چند قسمت كنید و تصاویر تمام سایتهایی كه در ارتباط هستید را ببینید. در این حالت قادر خواهید بود تصویر سایت ها توسط مانیتور دیگر یا ویدئو پروژكتور را بزرگ نمایش دهید.

استفاده از چند دوربین

اگر شما سایتی مانند كلاس آموزش مجازی با چند اتاق داشته باشید، استفاده از چند دوربین، برای شما کاربرد خوهد داشت که همه آنها بدون نیاز به تجهیزات کمکی و با اتصال به سرور ویدئو کنفرانس از یک نقطه کنترل می گردند.

تعامل‌پذیری

کاربران قادرند به راحتی تجهیزات و برنامه‌ مورد نظر برای اتصال را انتخاب کرده و به جلسه ملحق شوند. فارغ از اینکه از Cisco ،Third-Party Room یا Endpointهای دسکتاپ استفاده می‌نمایند یا از Cisco Jabber client، Cisco Meeting App، Skype for Business/Office 365 بر روی لپ‌تاپ، تبلت و با تلفن ‌های هوشمند، قادرند بدون در نظر داشتن مکان و با بهره گیری از دستگاهی در جلسه شرکت کنند. از دیگر ویژگی‌های سیسکو CMS میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال DOCUMENT: قابلیت ارسال SLIDE، صفحات كتاب و گزارش ها صفحات web در جریان كنفرانس وجود دارد.
 • اضافه كردن یك کنفرانس صوتی: امكان ارتباط صوتی با تلفن شخصی كه در كنفرانس تصویری حاضر نمی باشد وجود دارد و شخص مذكور بصورت مكالمه ای وارد كنفرانس صوتی و تصویری می شود.
 • قابلیت نمایش تصاویر ضبط شده: امكان پخش یك CD تصویری یا یك فیلم از طریق ورودی دستگاه برای سایت طرف مقابل وجود دارد. همچنین قابلیت نمایش جلسات ضبط شده نیز در حین کنفرانس وجود دارد.
 • توزیع جغرافیایی با بهینه‌سازی پهنای باند: با استفاده از این محصول کیفیت بالا در ویدیو کنفرانس ‌های بزرگتر و در عین‌ حال کاهش هزینه‌ های پهنای باند را تجربه خواهید کرد.
 • قابلیت اتصال به كامپیوتر: جهت ارسال اسلایدهای POWERPOINT، جداول یا تصاویر كامپیوتری به سایت مقابل امكان ارتباط با كامپیوتر شخصی نیز وجود دارد.

امنیت بالا با لایسنس سیسکو CMS

نرم‌افزار (Cisco Meeting Server (CMS از تکنولوژی Clean Slate و چرخه‌ پیاده‌سازی ایمن استفاده می‌کند، بنابراین این همکاری در نهایت امنیت انجام خواهد شد. Cisco CMS License با تعهد به (Federal Information Processing Standards (FIPS)، Joint Interoperability Test Command (JITC، گواهی ‌های Common Criteria، از بالاترین استراتژی های امنیتی استفاده می‌نماید.

 • امکان انجام كار گروهی: همزمان با انتقال اطلاعات صوتی و تصویری امكان كار بر روی یك DOCUMENT برای هر دو طرف سایت وجود دارد. (DATA COLLABORATION)
 • كنترل سیستم: كاربری آسان، با استفاده از دستگاه كنترل از راه دور، شما می توانید به راحتی دوربین نزدیك و دوربین سایت مقابل را كنترل نمائید مانند اینكه در سایت مقابل هستید.
 • پیاده‌سازی آسان در عین کیفیت بالا: لایسنس سیسکو CMS با پشتیبانی از تمامی استانداردهای ویدئو اصلی در یک راهکار و بهینه‌سازی استفاده، بدون در نظر گرفتن تکنولوژی یا تجهیزات، صدا، ویدیو و اشتراک محتوا را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد و در عین حال هزینه را کاهش داده و پیچیدگی پیاده‌سازی را پایین می آورد.

سیسکو CMS

استفاده از دوربین هوشمند در Cisco CMS License

دوربین های هوشمند و AUTO TRACK برای مواقعی كه شخص ارائه دهنده مطالب ساکن نباشد یا چند نفر صحبت كننده داشته باشیم کاربرد خواهد داشت. بطوریكه دوربین به سمت گوینده می‌چرخد و در صورت صحبت همزمان دو نفر یا بیشتر بصورت خودكار تنظیم می‌شود تا تمام افراد در حالت صحبت را در تصویر داشته باشیم.

 1. ذخیره سازی حالت PRESET دوربین: شما می‌توانید قبل از جلسه روی تصویر چند مكان ذخیره سازی را انجام دهید. پس از آن در هنگام جلسه با فشار دادن یك كلید می‌توانید به سرعت روی همان تصاویر ذخیره شده بروید و تصاویر مربوط به جلسه را ذخیره نمایید.
 2. کنترل کاربر نهایی: افزایش انطباق کاربر نهایی، آن‌ها را قادر خواهد ساخت تا با استفاده از لایسنس سیسکو CMS فضای خود را ایجاد و ویرایش نمایند و با استفاده از Endpointهای Cisco Meeting App and Cisco TelePresence جلسات خود را اجرا کنند.
 3. استفاده همگانی راحت: تنها با ارسال یک لینک به راحتی می توانید از سایر شرکتها و مشتریان جهت شرکت در جلسه دعوت کنید.

ارتقاء ظرفیت با استفاده از Cluster

این امکان وجود دارد که کنفرانس ها را با استفاده از یک Call Bridge برگزار کرد (منظور از Call Bridge در اینجا همان CMS می باشد) یا چندین Call Bridge را با یکدیگر Cluster نمود و کنفرانس ها را بین Call Bridge ها پخش نمود تا هم بتوانیم از قابلیت Load Balancing بهره مند شویم و همچنین ظرفیت را افزایش دهیم.

ظرفیت CMS Cluster به شرح زیر می باشد:

 • ماکزیمم ۲۴ عدد Call Bridge می تواند داخل یک کلاستر قرار گیرد.
 • در هر Cluster ماکزیمم ۱۶,۸۰۰ تماس همزمان HD می تواند وجود داشته باشد.
 • در هز ثانیه ماکزیمم ۴۰ تماس می تواند برقرار شود.
 • در هر Space بر روی یک سرور ماکزیمم ۴۵۰ شرکت کننده و بر روی چند سرور تا ۲۶۰۰ شرکت کننده می تواند وجود داشته باشد.
 • این سیستم ویدئو کنفرانس در حالت کلاستر و ظرفیت کامل (۲۴-node) قادر خواهد بود با ۷۵,۰۰۰ کاربر LDAP ارتباط برقرار کند و Sync شود و همچنین ۵۰۰ کاربر Meeting App به طور همزمان می توانند به سیستم Login کنند.

مانند سرور Telepresence در اینجا نیز این امکان وجود دارد تا بتوان لایسنس سیسکو CMS را بر روی بستر Virtual نصب کرد و سیستم به سخت افزار خاصی وابسته نخواهد بود و تنها کافی است پلتفرم Vmware بر روی سرور نصب باشد که این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه نیز خواهد شد. علاوه بر این Cisco CMS License را بر روی سرورهای UCS به صورت Preload نیز قابل سفارش است.

نظرات

پارت نامبر‎‌های محصول

محصولی یافت نشد.

سوالات متداول

استعلام قیمت

 • Max. file size: 8 MB.

لایسنس سیسکو CMS

مشخصات

این محصول امکان برگزاری جلسات با کیفیت بالا را از طریق دستگاه‌های مختلف فراهم می‌کند و به راحتی با سایر محصولات سیسکو و ابزارهای شخص ثالث یکپارچه می‌شود.

بررسی تخصصی

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Golicense
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.