تبدیل لایسنس سنتی به لایسنس اسمارت سیسکو

با معرفی لایسنس های سیسکو اسمارت میتوان با استفاده از شیوه های زیر لایسنس های سنتی تجهیزات خود را به اسمارت لایسنس تبدیل کرده و از نوع و تعداد لایسنس های خود در وبسایت مدیریت هوشمند لایسنس های سیسکو مطلع باشید.

همچنین این روش re-hosting و انتقال لایسنس را بین تجهیزات بشدت راحت تر میگرداند و هنگام راه اندازی تجهیزات و با اتصال به سایت CSSM تمامی تجهیزات بصورت خودکار رجیستر میشوند و همچنین نیاز به Product Activation Key و یا PAK از بین میرود.  در این مطلب روش های گوناگونی برای تبدیل این لایسنس ها اشاره خواهیم کرد.

روش اول

در اولین روش وارد سایت software.cisco.com و بخش Traditional Licensing بشوید.

 Classic Licenses to Smart Licenses

برروی بخش PAK or Tokens که در شکل زیر نمایش داده شده است کلیک کنید و ویرچوال اکانتی که برای انتقال لایسنس ها میباشد انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر لایسنسی امکان تبدیل شدن به لایسنس اسمارت را ندارد و تنها لایسنس های مشخصی از این قابلیت پشتیبانی میکنند.

در پایین صفحه برروی گزینه Convert to Smart Licensing کلیک کنید.

لایسنس PAK را در قسمت زیر انتخاب کنید و Next را بزنید.

در صفحه بالا ویرچوال اکانتی که تمایل دارید اسمارت لایسنس به آن انتقال یابد و تعداد لایسنس های مدنظر را  انتخاب کرده و برروی Submit کلیک کنید. به اینصورت لایسنس PAK شما به اسمارت تبدیل و به ویرچوال اکانت مورد نظر انتقال میابد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص سیسکو اسمارت لایسنس اینجا کلیک کنید.

 

روش دوم

در  این روش میتوان از صفحه زیر گزینه Convert Licenses to Smart Licensing را انتخاب نمایید.

در صفحه زیر لایسنس هایی که قابلیت انتقال به اسمارت لایسنسینگ را ندارند با Ineligible نمایش داده شده است.

لایسنس هایی که این امکان برایشان فراهم است و ویرچوال اکانت مورد نظر را انتخاب و برروی Submit کلیک نمایید.

 

روش سوم

در این روش از صفحه software.cisco.com وارد بخش Smart Licensing بشوید. سپس از پنجره زیر گزینه Convert PAKs را انتخاب نمایید.

در آخر در پنجره باز شده با انتخاب ویرچوال اکانت مورد نظر و تعداد لایسنس ها میتوانید آنها را به اسمارت لایسنس تبدیل نمایید.

در نهایت برای اطمینان حاصل شدن، از بخش Inventory و در Licenses Tab میتوانید لایسنس های اسمارت موجود تجهیزات خود را بررسی نمایید.