اسمارت لایسنس PLR برای FMC

اسمارت لایسنس PLR برای FMC
اسمارت لایسنس PLR برای FMC

 

سرویس FMC سیسکو امکان مدیریت لایسنس های هوشمند تجهیزات امنیتی مختلف در بستر شبکه را فراهم میسازد. این لایسنس ها میتوانند هم با استفاده از ارتباط مستقیم با وبسایت CSSM سیسکو و اعمال توکن دریافتی برروی سرور، هم با استفاده از ارتباط با سرور Cisco Satellite و اعمال توکن و URL برروی دستگاه و یا بصورت آفلاین و با بهره گیری از لایسنس های اسمارت PLR سیسکو اعمال شوند.

اعمال اسمارت لایسنس

یکی از نکات مثبت Firepower Management Center (FMC) نسبت به پنل مدیریت Firepower Device Management (FDM) که بصورت On-box برروی Firepower موجود است و تنها یک Firepower سیسکو را مدیریت میکند، قابلیت مدیریت جامع تجهیزات امنیتی سیسکو توسط این سرویس میباشد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو Firepower اینجا کلیک کنید.

 

اعمال لایسنس  Permanent License Reservation و یا بطور خلاصه لایسنس  PLR برروی سرویس FMC سیسکو، علاوه بر قابلیت های خود FMC ، تا 25 فایرپاور را در بستر شبکه فعال میکند و نیازی به خرید یک اسمارت لایسنس بازای هردستگاه وجود ندارد.

 برای استفاده از این ویژگی کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

برای فعال کردن قابلیت لایسنس اسمارت PLR برروی سرویس FMC باید ابتدا از روی محیط CLI  با دستور زیر وارد محیط Shell دستگاه شوید :

اسمارت لایسنس PLR برای FMC

سپس دستورات زیر را وارد نمایید و با نمایش گزینه های زیر عدد 2 را وارد نمایید:

اسمارت لایسنس PLR برای FMC
اسمارت لایسنس PLR برای FMC

                                                   

با انتخاب گزینه اول میتوانید از فعال بودن این ویژگی مطمئن شوید:

لایسنس سیسکو

سپس از طریق مرورگر خود و بوسیله IP مدیریتی دستگاه، وارد پنل FMC شوید و گزینه Universal Licenses را انتخاب کنید: 

لایسنس سیسکو

در مرحله آخر گزینه Generate  را کلیک نموده و کد درخواست لایسنس (Reservation-Code)  ایجاد شده را برای کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارسال نمایید. این کد توسط شرکت سورنا برای یکی از گولد پارتنرهای رسمی شرکت سیسکو در آمریکا ارسال شده و پس از اخذ تاییده از شرکت سیسکو یک کد فعال سازی  (Authorization-Code) صادر و به مشتری تحویل میگردد. این کد را در قسمت آخر وارد نموده و  برروی گزینه Install کلیک کنید. پس از اعمال این کد برروی سیسکو FMC   تمامی قابلیتهای این سرویس به صورت فول و نامحدود و دائمی فعال شده و هیچگونه نیازو وابستگی به اسمارت اکانت یا ویرچوال اکانت یا لایسنس سرور ثانویه نخواهد بود.