PRTG NETWORK MANITORING چیست ؟

 PRTG چیست؟
 PRTG چیست؟

 PRTG چیست؟  Paessler Router Traffic Grapher Network Monitor (PRTG) یک نرم افزار مدیریت شبکه برای نظارت  میزان  استفاده و مانیتورینگ پهنای باند، وقابلیت  دسترسی است. به طور کلی ابزار نظارت شبکه انواع داده‌ها را از یک شبکه کامپیوتری  از جمله روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها، Load Balancer  ها  و حتی نقاط پایانی، مانند سرورها و ورک استیشن ها  گزارش می‌کند . داده های جمع آوری شده برای شناسایی انواع مشکلات شبکه دسته بندی  و تجزیه و تحلیل می شوند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس PRTG اینجا کلیک کنید

معرفی PRTG Network Manitoring   :

PRTG Network Manitoring یکی از راه حل های شرکت  Paessler  برای زیرساخت های کوچک و متوسط است . با این  راه حل می توانید همه سیستم‌ها، اتصالات شبکه، دستگاه‌ها، برنامه‌ها، ترافیک و موارد دیگر را در زیرساخت فناوری اطلاعات خود نظارت کنید.این نرم افزار با ارائه کنسول جامع تحت وب برای نظارت و گزارش دهی از قسمت های مختلف شبکه کاربرد دارد .

درباره  PRTG Network Manitoring  :

 PRTG چیست؟
 PRTG چیست؟

 این نرم افزار  بر روی محیط  ویندوز در شبکه اجرا می شود و می تواند به طور خودکار دستگاه ها را کشف و آمارهای مختلف را جمع آوری کند.نرم افزارPRTG  با قابلیت مانیتورینگ پیشرفته و عیب یابی مناسب جهت آنالیز ترافیک ها و پکت ها در انواع شبکه و زیرساخت ها میباشد و سبب جلوگیری از بروز مشکلات مختلف میشود. PRTG می تواند  بر موارد زیر نظارت داشته باشد :

1.زمان های به روز، خرابی ها، و سرورهای کند

2.سلامت دستگاه های سخت افزاری از لحاظ سیستمی

3.دستگاه های شبکه و پهنای باند

4.برنامه های کاربردی(Application)

5.سرورهای مجازی (Virtual Server)

6.قرارداد سطح سرویس (SLA)

7.استفاده از سیستم (به عنوان مثال بار CPU، memory  و فضای خالی دیسک )

8.عملکرد پایگاه داده

9.سرورهای ایمیل

10.محیط های شبکه فیزیکی

و….

این نرم افزار با هماهنگی با انواع سرویس ها و تجهیزات شبکه قادر به مانیتورینگ و بررسی رخداد های شبکه در زمان های مختلف را فراهم میکند. همچنین این نرم افزار با قابلیت های بصری فراوان همچون نمایش ترافیک ها و فرایند ها به صورت لحظه ای در قالب چارت ها ، گراف های متنوع و نقشه های شخصی سازی شده مناسب جهت استفاده در مراکز عملیات شبکه (NOC) میباشد.